Jdi na obsah Jdi na menu
 


FKN - Hvězda Trnovany "A" 2:2

16. 10. 2011

FKN - Hvězda Trnovany „A“ 2:2 (2:1)

 

V noci nám přituhlo, ale v době zápasu už bylo počasí jak vymalované a náš dnešní soupeř, trnovanští mladší A-žáci, přijeli také v plné síle i s neúnavným kameramanem Mírou Krupou. Pan šéftrenér Jiří Vobecký a jeho asistent Ota Bouz pochystali tuto základní sestavu: Michal Mark - Dan Hromádka, Vojta Krunt - Vojta Drahokoupil, Marek Vobecký, Roman Dušek - Dominik Lanž, Tonda Mráz. Na střídání byl připraven Kuba Mach a mlaďasové (2001) Pepa Krajewski, Kuba Vít, Tonda Koudelka a Leoš Steinsdoerfer. Rozhodčím zápasu byl pan Jan Smrž.

Utkání od první minuty odpovídalo souboji o čelo tabulky a hosté, kteří v této sezoně ještě neokusili, jak chutná porážka, se měli co ohánět, aby to dnes nezjistili. Hrálo se nahoru dolu, šance byly na obou stranách a trnovanští občas museli využít všech sil, aby některé naše prcky ubránili.

Domácí A-tým mužů v sobotu na svém hřišti v zápase s Hájem zvítězil 3.0 a zřejmě pod vlivem této události v dnešním zápase dostatečně nefungovalo technické zabezpečení. Nejen že musel pan šéftrenér s vedoucím a vrchním nástěnkářem před zápasem stěhovat nejtěžší branky na okrese, ale chyběli i podavači míčů. Během prvního poločasu jsem se nemohl plně soustředit na sledování mače a věnovat se zapisování, protože střelci nakopali většinu vyhovujících balónů směrem na Proboštov a já jako zkušený pátrač ze zarostlého junioráckého Angeru jsem je hledal a přišel jsem o první dva góly.

 

Takže jen stručně:

0:1 ... Michal nepoužil základní brankářský postoj pro střely po zemi (dvojí krytí - asi by potřeboval nějaký brankářský trénink) a balón mu proklouzl pod rukami mezi nohami do sítě.

1:1 ... Dan poslal Dominika a ten překonal brankáře.

2:1 ... Dominik si narazil na 10 metrů se soupeřovo hlavou, měkký oblouček si zpracoval, povodil jednoho obránce, přistrčil Markovi, který si míč připravil a s tečí brankáře trefil šibenici.

 

V poločase opět asistent Ota vysvětlil chlapcům, že stačí dát 3 góly a je to doma. A tak jako v zápase s Mezibořím neposlechli. Měli jsme spoustu šancí, jako např. Dominik šel sám na brankáře a netrefil branku (šéftrenér:"To se stává, ale já to dávám" - asi Dominik nebyl v sobotu odpoledne na fotbalovém doučování), Koudy sám před prázdnou brankou přestřelil a několik dalších zmařených možností ostatních. Na druhé straně hostující Ondra Kulhavý také minul prázdnou branku a tak padl ve druhém poločase jediný gól.

 

2:2 ... Kuba Vít míč jen zastavil a chtěl si ho přikrýt před dotírajícím útočníkem, ale přece jen 2 roky věkového rozdílu se prosadily a souboj náš obránce nevyhrál. Na míč opožděně zareagoval druhý Kuba - Mach a další útočník hostů z otočky pohotově vystřelil k bližší tyči. Michal nezareagoval a jen se za balónem podíval.

 

K dnešnímu utkání se naši závodníci zřejmě připravili zodpovědněji než na zápas s Mezibořím, ale když se nedá víc gólů než soupeř, nevyhrává se. Michal si zachytal, ale dnes to nebylo tak jisté jako v jiných zápasech. Míč mu trochu vypadával, asi příště více medu na rukavice. Výborně bojoval Dan, z mlaďasů Leo. Občas vypadal, že kolem obránců hostů jezdí na motorce. Byli i někteří, kteří se rozbíhali, až když míč letěl jejich směrem a bylo to pozdě. Budeme se také muset věnovat výkladu pravidla o postavení mimo hru, protože dnes po vzájemné dohodě trenérů s rozhodčím se to pískalo. TondaM vypadal, že se mu v ofsajdu líbí. Největší rezervy jsou však ve střelbě.

Teď nám již zbývají do konce podzimní sezony poslední dva zápasy s dívčími celky - FK Krupka a FKD Teplice.