Jdi na obsah Jdi na menu
 


FKN - SKF Meziboří 2:6

2. 10. 2011

FKN - SFK Meziboří 2:6 (2:4)

 

Dnes jsme asi zažili poslední letní neděli a vylepšit jsme si jí chtěli zápasem s bojovným celkem ze sousedního okresu - SFK Meziboří. Trenéři Jiří Vobecký a Ota Bouz poskládali tuto zahajovací sestavu: Jakub Mach - Dan Hromádka, Vojtěch Krunt - Vojtěch Drahokoupil, Marek Vobecký, Roman Dušek - Antonín Mráz, Dominik Lanž. Na střídání byli k dispozici: Antonín Koudelka, Samuel Látal, Karolína Senická, Leoš Steinsdoerfer a Josef Krajewski.

Před zápasem tatínkové přestěhovali branky na západní polovinu hřiště, na kterou nejsme zvyklí, vale soupeř také ne. Od úvodního hvizdu pana rozhodčího Jana Smrže jsme se do hostů pustili ze všech sil, ale jejich výborně organizovaná obrana si s ničím hlavu nelámala. Vzadu to hráli jednoduše a v případě potřeby nakopli balón kamkoliv. Přidáme-li jejich důraz v osobních soubojích, nasazení a dobrou fyzickou kondici a na druhé straně večerní televizní nebo počítačovou přípravu našich hráčů, byl náš nápor bezzubý. Soupeř výborně napadal a spoléhal na rychlé protiútoky, se kterými si naše dnes chybující defenzíva občas nevěděla rady.

0:1 ... míč jde na jediného útočníka, který ho mezi našimi nerozhodnými obránci posouvá dopředu, Kuba v brance zaváhal, útočník je u míče dříve a podle brankáře ho posílá do naší sítě.

1:1 ... hned po rozehrávce posílá Roman míč na Dominika, ale cestou ho tečuje Tonda M., balón pokračuje dál a Dominik se s ním objevuje sám před brankářem a prostřeluje ho.

1:2 ... naše spící obrana zastavuje brejk hostů faulem před brankovištěm, Kuba si pravděpodobně špatně staví zeď, resp. si stoupne za ní, soupeř střílí po zemi do levé tyče a od ní putuje míč do branky.

2:2 ... opět hned po rozehrávce Tonda M. nahrává Dominikovi, který dělá kličku a vrací balón Tondovi a po zpracování následuje střela po zemi, na kterou si sice brankář hostů sáhne, ale málo.

2:3 ... Kuba pozdě zareagoval na nakopnutý míč soupeře, útočník je u míče dříve a jen prodlužuje do branky.

2:4 ... rozehrávka od branky na Tondu M., který je atakován, v obraně vzniká zmatek, do kterého se zapojí i naši záložníci, ale nikdo nedokáže míč dopravit do bezpečí, hosté ho získávají a střílí na branku - gól.

V poločase promluvil trenér Ota hráčům do duše, vysvětlil jim, že dají 3 góly a jednoduše vyhrajeme. Hosté si asi řekli něco podobného a jen jedno mužstvo to dodrželo.

2:5 ... dochází k závaru před naší brankou, naši obránci jsou opět nedůrazní, někteří záložníci se na to dívají z poloviny soupeře a trma-vrma končí střelou s tečí obránce do protipohybu Kuby v naší síti.

2:6 ... ten jsem ani neviděl, ale opět se asi projevil větší důraz a nasazení mezibořských.

Chlapci, i Váš trenér ve zralém věku, jde před zápasem spát ve 22:00 a to hraje druhý den až v 16 hodin. Možná nám vadilo naše domácí hřiště více než soupeři, míč nám skákal, odrážel se od nohou a to je při kombinační hře problém. Když přidáme opožděnou startovní reakci u většiny našich hráčů a nedůraz v osobních soubojích, nemůžeme se vymlouvat. Trenér hostů ohodnotil utkání jako nejhezčí zápas podzimu, kdybychom vyhráli, možná bychom mluvili stejně. Takže snad příště...

V neděli 9.10.2011 od 11:00 v Chlumci.