Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hvězda Trnovany - FKN 1:4 (0:1)

19. 5. 2012

 Přípravka si dopoledne nezahrála (viz SP) a tak trenéři pozvali mladé bojovníky na odpolední zápas starší kategorie proti druhému týmu soutěže - A týmu Hvězdy Trnovany. Domácí absolvovali také zbytečný výlet až do Duchcova, kam přijeli na zápas starších žáků o 2 hodiny dříve. S duchcovskými se domluvili na odložení a vrátili se domů, aby se mohli připravit na nás. Naši trenéři Jiří Vobecký a Ota Bouz postavili tentokrát do branky Tondu Mráze, do pole Vojtu Drahokoupila, Dana Hromádku, Vojtu Krunta, Romana Duška, Marka Vobeckého, Sama Látala a Kubu Macha. Z přípravky je přišli podpořit svěží Dalibor Krunt, Štefan Očko, Martin Podhola, Karolína Senická a Fanda Mach.

První minuty asi patřili našim bojovníkům a podařilo se nám vstřelit branku Danem z trestného kopu po faulu na Vojtu K. Trenér mu poradil, že nemá trefit Doubravku a poslechl. Střela šla těsně nad zemí a otřela se o pravou tyč. Pak ještě zblízka přestřelil Roman a to bylo z naší strany vše. Domácí nás zmáčkli, ale střely létaly mimo naší branku. Pokud šly mezi tyče, stál tam Tony a jeho lapačky. Přestali jsme hrát, možná to bylo způsobeno i tím, že se do obrany dostali i závodníci z přípravky a proti Topolům a podobným věžím měli co dělat. Tlak jsme ustáli a v závěru poločasu se do dobré příležitosti dostal benjamínek Martin, ale nedržel se pokynů trenérů a střílel z první. Samozřejmě špatně a vedle.

Po přestávce jsme zase začali hrát naší hru a při jedné akci se dostali ke střele postupně Marek, Karolína a nakonec Štefan už byl úspěšný. Pak zaútočil i Vojta K, podařilo se mu zastavit míč před brankovou čárou soupeře a vybojoval autové vhazování u levého rohového praporku. Karolína vhodila balón Danovi, který ho nahrál na pravou stranu volnému Markovi, a ten přesnou střelou zvýšil na 3:0. Mezitím nám zhoustla na hřišti i atmosféra a přibyly osobní souboje, v nichž vyšší domácí používali horní končetiny. Trnovanští chtěli vyhrát, ale všechny jejich střely mířící mezi tyče likvidoval Tony. Našim vycházelo skoro vše. Naše zadní řady držel Vojta K, ale jeden z útoků směřoval přes jeho malého bratříčka Dalibora, který míč jen tečoval a Vojta už 2 domácí chasníky nezastavil a ani tentokrát Tony nestačil. Náš zastupující kapitán si nějak nepadl do oka s panem rozhodčím, byl z něj trochu nervozní. Pan rozhodčí začal některé zákroky pouštět. Marek dostal žlutou kartu a byl i 2x vykázán ze hřiště za odkopnutí míče a odmlouvání. V této kategorii se letos nevylučuje. V závěru utkání ještě Marek zachytil na půlce rozehrávku domácích a přesným obloučkem pod břevno pooldřichovsku přehodil brankáře domácích a uzavřel skóre zápasu na stavu 4:1.

Za dnešní zápas zaslouží velkou pochvalu Tony v brance a i přípravkáři se zdatně zapojili. Fanda bojoval jako lev, byl sražen rukami zezadu, rozhodčí to "neviděl", ale Fanda bojoval dál. Martin dnes hrál dobře. Karolína, Štefan a Dalibor se též nezalekli. Roman se dnes probudil nebo nebyl unavený po velkém fotbale. Možná to byl náš nejlepší jarní výkon, ale musíme přiznat, že domácí se trápili v koncvovce stejně jako my před třemi týdny s jejich "B" týmem.