Jdi na obsah Jdi na menu
 


FKN - TJ Proboštov 6:15 (2:7)

28. 4. 2012

K dnešnímu zápasu přijel do našeho areálu Scarlett silný tým z Proboštova, který převádí asi nejhezčí fotbal ze všech účastníků soutěže. Mnozí z nás si jistě pamatují podzimní nadílku, když jsme ten balík skoro neuvezli. Trenéři Jiří Vobecký a Ota Bouz nominovali do branky Martina Podholu a do hry Járu Kamrlu, Karolínu Senickou, Patrika Šimka, Štěpána Holakovského, Kryštofa Holakovského, Fandu Macha, Štefana Očka, Dalibora Krunta a Kubu Víta.

Hosté se do nás zakousli od úvodního hvizdu a jen štěstí a Martin nás podrželi. Pak přišla situace, která se v zápase několikrát opakovala. My zaútočíme, vystřelíme do brankáře, míč se odráží na naší polovinu a hosté jdou sami na Martina. I když trenéři upozorňovali v kabině před zápasem, že fotbal se hraje na vstřelené branky a ne na počet tref do brankáře (to je vybíjená), naši útočníci ještě počkali, až k nim gólman vyběhne a bác do něj. Několikrát i náš roh nebo trestný kop byl výhodou pro soupeře, protože stojíme, koukáme a běžíme, až když míč proletí kolem nás. V té chvíli si proboštovští již za našimi zády míč zpracovávají a Martin se pro něj chystá do sítě. Viděli jsme i další zvláštní jev - údajně je nejrychlejší míč, pak samotný hráč a pak až hráč s míčem. Dnes jsme to vyvrátili - hráč s míčem (je-li z Proboštova) je rychlejší než hráč bez míče. Martin v brance střídal dobré okamžiky se špatnými a tak jsme občas hráli bez brankáře. Dostali jsme přitom jen 2 góly, což není zase tolik. Na druhou stranu, co má ale dělat, když mu obránce dá malou domů a u něj stojí soupeř?

Trenéři jako každou sobotu oceňovali výkon v zápase nominací na nedělní zápas mladších žáků. Tentokrát se hrálo o 6 lístků. Dostali je Jára Kamrla, Karolína Senická, Fanda Mach, Štefan Očko a Dalibor Krunt. Šestý Kryštof ho odmítl.

Každý dělal nějaké chyby, ale přístup byl rozdílný. Poslouchejte své trenéry...

Naše góly - Jára 2, Štefan asi 2, Karolína 1, Kuba 1.