Jdi na obsah Jdi na menu
 


MU FKN - FK Duchcov 10:9 (6:5)

 Zima možná skončila, ale určitě nám začala jarní část okresního přeboru starších přípravek a do areálu Scarlett k nám zavítal druhý tým tabulky FK Duchcov. Trenéři Jiří Vobecký a Ota Bouz nominovali k zápasu všechny závodníky, kteří přišli v týdnu aspoň 2x na trénink. Byli to Martin Podhola, Patrik Šimek, Karolína Senická, Štěpán Holakovský, Štefan Očko, Kryštof Holakovský, Dalibor Krunt a Pepa Krajewski. Moc jich nebylo.

Od začátku zápasu jsme viděli to, co hra na malé hřiště přináší - hra od jedné branky k druhé, hodně šancí na obou stranách a také hodně gólů v obou brankách. První trefu sezony zaznamenala naše nová posila Štefan Očko z trestného kopu už ve 2. minutě. Za chvíli jsme ale prohrávali 4:2 a poločas jsme vyhráli 6:5. Ve druhém poločase jsme odskočili do vedení 8:6, abychom za osm minut zase prohrávali 9.8. Na konci jsme byli šťastnější my a za výhru 10:9 jsme získali první jarní 3 body. Rozhodčí zápasu Jan Smrž pozorně hlídal pravidla pro tuto kategorii, hlavně výkop brankáře přes půlku a tak hosté nemohli použít svojí oblíbenou taktiku s dlouhými nákopy brankáře, která jim na podzim u začínajícího rozhodčího procházela. Soupeř však ukázal, že umí hrát i kombinační fotbal a přihlížející rodiče viděli hezký zápas s množstvím šancí na obou stranách. V prvním poločase jsme jich asi měli více my, ale ve druhém duchcovští přidali a Martin v brance nás několikrát podržel, hodně střel šlo i mimo branku. 

Náš tým podal kolektivní výkon, všichni se snažili dle svých schopností plnit pokyny trenérů a tři hráči byli odměněni dodatečnou nominací na nedělní zápas mladších žáků v Krupce.

Naši střelci - Pepa 4x, Štefan 3x, Patrik 2x, Kryštof 1x.